• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
        • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
          • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.

Dziś w szkole przeważał kolor czerwony.

Zarząd Samorządu Uczniowskiego rozdał uczniom walentynki z Poczty Walentynkowej.

• Dyskoteka ostatkowa

W piątek 9 lutego 2024 roku w Czerwińsku nad Wisłą odbyła się dyskoteka ostatkowa dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych z terenu gminy.

Na dyskotece bawiło się około 250 uczniów. Bawili się oni przy muzyce puszczanej przez DJ-a. Dodatkowymi atrakcjami była fotobudka, fotobudka 360, bezalkoholowy drinkbar, iluzjonista i ledowe show.

• Kopciuszek

Wtorek i...kolejna atrakcja.

Wyjazd klas 0- III do Teatru do Płocka na spektakl

" Kopciuszek".

• Dzień Babci i Dziadka

Dzisiejsza uroczystość w naszej szkole odbyła się w niecodziennej i pełnej wzruszeń atmosferze. Dzień Babci i Dziadka to okazja do zaprezentowania przez uczniów części artystycznej, jako wyraz wdzięczności i szacunku dla najbliższych, ukochanych członków rodziny. Wspólny poczęstunek przy okazji Tłustego Czwartku oraz potańcówka wnuków z babciami i dziadkami była doskonałą okazją do integracji pokoleniowej. Dziękujemy wszystkim wspaniałym gościom za przybycie.

• Bezpieczeństwo w Internecie

Bezpieczeństwo w Internecie jest niezwykle ważną kwestią . Uczniowie klasy V przygotowali dla kolegów i koleżanek pouczające przedstawienie o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego i nadmiernego korzystania z sieci.

• Czym jest hejt?

Czym jest hejt? Jak walczyć z mową nienawiści wśród dzieci i młodzieży?

Nasi uczniowie cyklicznie uczestniczą w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez pedagogów szkolnych oraz wychowawców. Niestety zjawisko to staje się coraz bardziej powszechne.

Reagujmy wszyscy.

• Zimowy wierszyk

Gościliśmy dziś autora i ilustratora książek dla dzieci p. Krzysztofa Kiełbasińskiego. Przeprowadził bardzo ciekawą lekcję, w trakcie której powstał zimowy wierszyk . Lekcja wyobraźni podobała się wszystkim

• Mikołajki Pełne Marzeń

Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła oraz Miejsko - Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają na "Mikołajki Pełne Marzeń".

Miejsce - Przy Urzędzie Miasta i Gminy w Czerwińsku nad Wisłą.

Godzina - 14.00 - 16.30

W programie m.in.:

• Spotkanie z Mikołajem,
                    • Szczudlarze,
                  • Dzień nauczyciela

14 października to wyjątkowa data dla wszystkich osób związanych ze szkolnictwem. W naszej szkole już dziś odbyła się uroczystość upamiętniająca 250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie wierszem i piosenką podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za wkład i trud codziennej nauki i wychowania młodych pokoleń. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło nauczycieli emerytów, którzy przez wiele lat pracowali w naszej placówce.

• Przytulne Misie

Dziś nasze przedszkolaki gościły Cezarego i Adama. Chłopcy przeczytali opowiadanie „Przytulne Misie”. Dziękujemy chłopcom za poświęcony nam czas.

• Ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej

Dziś szczególny dzień w naszej szkole! Byliśmy świadkami uroczystego ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, po czym zostały oficjalnie włączone w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Goławinie. W wydarzeniu wzięła udział cała społeczność szkolna, a także zaproszeni goście, a wśród nich p. Marcin Gortat- Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą oraz rodzice naszych pierwszaków. Wszystkim dziękujemy za udział i pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Piątek 29.03.2024