• Msza Święta w intencji Ojczyzny

• 11 listopada w kościele parafialnym w Smoszewie odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Uroczystość została uświetniona występem dzieci oraz Stowarzyszenia Razem dla Wsi. Montaż słowno-muzyczny obejmował narrację historyczną obejmującą okres od pierwszego rozbioru Polski do dnia odzyskania niepodległości, a także pieśni i wiersze patriotyczne. Po Mszy Świętej uczestnicy udali się na parking, gdzie znajduje się kamień odsłonięty w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na miejscu przedstawiciele społeczności lokalnej złożyli wieniec i zapalili znicze, po czym odmówiono modlitwę za Ojczyznę. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym.

Poczet ze Sztandarem Szkoły uczestniczył w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Czerwińsku.

• Święto Niepodległości

• W dniu dzisiejszym odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Młodsi i starsi przedstawili program muzyczno- artystyczny, który przybliżył całej społeczności szkolnej to ważne dla Polski wydarzenie.

• "Pamiętam"

• Akcja "Pamiętam" na stałe wpisała się w kalendarz szkolny. W dniu dzisiejszym członkowie samorządu uczniowskiego udali się na cmentarzu parafialny, aby zapalić znicze zmarłym pracownikom i nauczycielom naszej szkoły. Powstały również symboliczne plakaty.PAMIĘTAMY

• Dzień Edukacji Narodowej

• W dniu dzisiejszym odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla klas 4-8. Uczniowie klasy VI i uczennica klasy VII wygłosili recytacje i złożyli życzenia nauczycielom.