• Kulturalna Szkoła na Mazowszu

• W dniu 30 września uczniowie klas V-VIII pojechali na wycieczkę do Warszawy w ramach projektu "Kulturalna Szkoła na Mazowszu". Program wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki , lekcję profilaktyczną w ramach programu "Bezpiecznie nad Wisłą" oraz zwiedzanie Starego Miasta Warszawy.

• Kulturalna Szkoła na Mazowszu

• W dniu 28 września uczniowie klas I-IV pojechali na wycieczkę do Warszawy w ramach projektu "Kulturalna Szkoła na Mazowszu". Program wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki , lekcję profilaktyczną w ramach programu "Bezpiecznie nad Wisłą" oraz zwiedzanie Starego Miasta Warszawy.

• Uroczyste otwarcie nowoczesnej sali gimnastycznej

• Data 23 września 2022 r. zapisze się w kronikach Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Goławinie złotymi zgłoskami. Tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie nowoczesnej sali gimnastycznej na którą czekano od wielu lat.

W piątkowej uroczystości oprócz społeczności szkolnej, przedstawicieli Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą z burmistrzem Marcinem Gortatem na czele, wzięło udział wielu zaproszonych gości, m.in. biskup płocki Mirosław Milewski, przedstawiciel Marszałka Województwa Andrzej Różycki, radny sejmiku Artur Czapliński, dyrektor biura poselskiego Macieja Wąsika Stefan Pawłowski, radni powiatowi Barbara Wdowiak i Dariusz Umięcki, dyrektorzy szkół z terenu Gminy.

Nową sale poświęcił biskup ks. Mirosław Milewski a potem uroczyście przecięto wstęgę. Po wielu wystąpieniach i podziękowaniach na gości czekał sportowy program artystyczny przygotowany przez uczniów.

W tym roku mija 70. Rocznica powstania szkoły oraz 20. Rocznica nadania jej imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym wyjątkowym dla szkoły jubileuszowym roku spełniły się marzenia o sali gimnastyczne, które towarzyszyły kilku pokoleniom uczniów, rodziców i nauczycieli.

Do tej pory lekcje wychowania fizycznego oraz okolicznościowe akademie odbywały się na szkolnym korytarzu. Od nowego roku szkolnego uczniowie szkoły mogą ćwiczyć na boisku o wymiarach ok. 13 x 25 metrów. Sala gimnastyczna jest przystosowana do gry w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę i koszykówkę.

W nowej części szkoły mieszczą się m.in. pokój nauczycielski, sekretariat, gabinet dyrektora, łazienki z prysznicami, przebieralnie dla dziewcząt i chłopców, biblioteka, nowoczesna sala informatyczna oraz pomieszczenia gospodarcze.

Całkowity koszt budowy sali wyniósł: 3 205 316 zł brutto

Dofinansowane ze środków budżetu państwa w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2020 - 1 148 500,00 zł brutto

Zadanie wykonała firma:

P.H.U PREMIUM Marcin Pijanowski

ul. Warszawska 17,

06-456 Ojrzeń

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka! Były wspólne tańce i zabawy integracyjne. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci. Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie Dzieci, aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

• Międzynarodowy Dzień Kropki!

• 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki! Podczas zajęć poznaliśmy historię tego święta. Teraz już wiemy jak mała kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie.

• Odbiór techniczny inwestycji „Budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej w Goławinie

• Po niemal półtora roku budowy możemy śmiało powiedzieć – mamy to

W środę 14 września 2022 r. zakończył się odbiór techniczny inwestycji „Budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej w Goławinie”.

W odbiorze wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy na czele z Burmistrzem Marcinem Gortatem, wykonawca Marcin Pijanowski, inspektor nadzoru Andrzej Szadkowski oraz Dyrekcja Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Goławinie

Nowoczesna sala gimnastyczna posiada boisko sportowe o wymiarach szerokość - 12,74 metra, długość - 24,94 metra. Sala gimnastyczna będzie służyła uprawianiu następujących dyscyplin sportowych - piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy, gimnastyka, piłka nożna. Odbywać się na niej będą mogły zawody rangi gminnej i powiatowej.

Ogrzewanie sali i zaplecza zapewni nowa kotłownia olejowa, do której również wpięta została „stara” część szkoły.

Łączna kubatura obiektu (sala gimnastyczna i zaplecze) wynosi ok. 5240 m3.

Całkowity koszt budowy sali wyniósł: 3 205 316 zł brutto

Zadanie wykonała firma:

P.H.U PREMIUM Marcin Pijanowski

ul. Warszawska 17,

06-456 Ojrzeń

• Narodowe Czytanie

• W dniu dzisiejszym p.bibliotekarka i nauczyciel j.polskiego przygotowali akcję Narodowego Czytania. Zaproszeni goście i czniowie kl.8 czytali ,,Ballady i romanse" Adama Mickiwicza.

• Rozpoczęcie roku szkolnego

• Witamy serdecznie po przerwie wakacyjnej W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Now rok = nowe wyzwania Rozbudowa naszej szkoły dobiegła końca. Mamy wymarzony, piękny obiekt sportowy. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim!

Uczniom i absolwentom życzymy wszystkiego najlepszego i zabieramy się do pracy