• Andrzejki

• Andrzejki - czas zabawy i wróżb W dniu dzisiejszym odbyła się dyskoteka dla wszystkich klas. Gościliśmy uczniów klas starszych ze szkół w Grodźcu i Chociszewie. Oby więcej takich spotkań

Nie mogło zabraknąć tradycyjnych wróżb. Lanie wosku i wróżby z butów to stały punkt Andrzejek .

• Warsztaty profilaktyczne

• W ostatnich dniach w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla wszystkich klas. Zewnętrzni edukatorzy rozmawiali z uczniami na temat tolerancji, przemocy, zdrowego żywienia oraz zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi.

• Wycieczka na Farmę Wuja Toma

• W dniu dzisiejszym nasi najmłodsi wyruszli na wycieczkę na Farmę Wuja Toma. Dzielnie pokonywali przygotowane atrakcje. Ścieżka edukacji sensorycznej, park zabawy oraz mini zoo bardzo spodobały się naszym przedszkolakom ​​​​​​​

• 11 listopada

• Lekcja historii- 11 listopada. Jak dobrze nam wszystkim znana.

Cała społeczność naszej szkoły o godzinie 11.11 odśpiewała HYMN POLSKI. Całości dopełnij uroczysty apel.

• EU Code Week

• EU Code Week czyli Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczniów w ciekawy sposób.

W ramach Tygodnia Kodowania od 8 do 23 października odbyły się w naszej szkole na lekcji informatyki wydarzenia:

Programowanie w Scratch z wykorzystaniem czujnika wideo oraz Zastosowania czujnika w Scratch.

Uczniowie tworzyli gry w języku Scratch. Bawili się a zarazem uczyli programowania. To był dobry moment na poznanie nowych rozszerzeń i możliwości cały czas rozwijającej się aplikacji Scratch. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

• Czary mary, dziwna moc,

Tajna siła, gwiezdna noc,

Łyk fantazji, szczypta magii,

Przekręć klucz swej wyobraźni

Dziś, w przeddzień Dnia Postaci z Bajek, nasi najmłodsi oraz uczniowie klas młodszych świętowali bawiąc się wspólnie Rozwiązywali zagadki, układali pocięte puzzle, oddzielali perły od orzechów. Chętne osoby pieknie się przebrały.