• Świat już pachnie wakacjami...

• "Świat już pachnie wakacjami, słońce woła w głos, że rok szkolny się zakończył, że nauki dość..."

Nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci i młodzież dzień- dziś zakończyliśmy rok szkolny 2022/23. Na uroczystym apelu wierszem i piosenką powitaliśmy upragnione wakacje. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce otrzymali z rąk dyrektora nagrody za swoje sukcesy. Również przedstawiciele organu prowadzącego i banku Vistula wręczyli nagrody za najwyższą średnią w szkole.

6- latki pożegnały oddział przedszkolny, uczniowie klasy 3 zakończyli pierwszy etap edukacji, a uczniowie klasy 8 stali się absolwentami i pożegnali całą społeczność szkolną. Życzymy im sukcesów na kolejne lata nauki.

Wszystkim naszym uczniom, rodzicom i pracownikom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

• Gorączka Złota

• Z przyjemnością informujemy, że zdobyliśmy III miejsce w powiecie w zbiórce monet przekazanych na akcję Gorączka Złota. Akcję przeprowadziło Szkolne Koło PCK. Zebraliśmy 32 kg. Dziękujemy sobie wzajemnie, to nasz wspólny mały sukces

• Trzecioklasiści życzymy Wam powodzenia w dalszym kształceniu

• Zakończenie I etapu kształcenia to ważne wydarzenie , które na stałe wpisało się w kalendarz imprez naszej szkoły.

O szczególny charakter uroczystości zadbała klasa III zapraszając klasy młodsze do wspólnej zabawy i świętowania. Były zabawy, tańce, konkursy, ognisko

Humory dopisywały

Trzecioklasiści życzymy Wam powodzenia w dalszym kształceniu

• Wycieczka rowerowa klasy IV i V

Relaks, odpoczynek , wspólne gry oraz ognisko.

Takie miło spędzone chwile zdecydowanie sprawiają, że czerwcowe dni szkolne szybko mijają

• SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

• Rozstrzygnięcie SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO.

Przypomnijmy, że zadaniem konkursowym dla klas młodszych było narysowanie ilustracji do ulubionej książki. Uczniowie klas starszych przygotowywali recenzje do wybranych książek.

Gratulujemy nagrodzonym!

Nagrody zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• Eksperymentowe czary- mary

Uczniowie klasy 8 pod dowództwem nauczycielki fizyki wprowadzali dziś kolegów i koleżanki z klas młodszych w niezwykły świat fizycznych doświadczeń.

Wszyscy z zaciekawieniem obserwowali pokazy ,a następnie sami przystępowali do działania.

Było wybuchowo odlotowo

• 𝐄𝐊𝐎𝐥𝐨𝐠𝐢𝐜𝐳𝐧𝐲 𝐩𝐢𝐤𝐧𝐢𝐤 𝐫𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐧𝐲

• Tuż przed Dniem Dziecka, a dokładnie w środę, 31 maja 2023 r., na terenie Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Czerwińsku nad Wisłą odbył się "𝐄𝐊𝐎𝐥𝐨𝐠𝐢𝐜𝐳𝐧𝐲 𝐩𝐢𝐤𝐧𝐢𝐤 𝐫𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐧𝐲” – impreza wprowadzająca w świat natury i ekologii, a przeznaczona dla uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Poprzez łączenie przyjemnego z pożytecznym, staraliśmy się pogłębić wiedzę i wrażliwość ekologiczną. Było to 6 godzin świetnej zabawy, umożliwiającej poznanie współzależności różnych zjawisk przyrodniczych i ich wpływu na życie różnych organizmów, w tym także człowieka. W programie znalazły się m.in.: gry i konkursy ekologiczne, pokaz drona antysmogowego, stanowiska naukowe, animacje i zabawy sportowe oraz pieczone na grillu kiełbaski.

Miasto i Gmina Czerwińsk nad Wisłą otrzymało dofinansowanie i tym samym wsparcie w kwocie 30 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na edukację ekologiczną, czyli koncepcję kształcenia i wychowywania społeczeństwa w duchu poszanowania środowiska przyrodniczego.

Honorowym patronatem imprezę objęła Minister Klimatu i Środowiska- Anna Moskwa.

• Obchody Dnia Patrona

• W piękny, słoneczny dzień 21 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole uroczysty Dzień Patrona. Już od 21 lat błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński jest naszym patronem. Z tej okazji przed zaproszonymi gośćmi oraz rodzicami, nasi uczniowie zaprezentowali program artystyczny przybliżający życie i przesłania Prymasa Tysiąclecia. Po uroczystości odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom i uczestnikom konkursu międzyszkolnego na Pisankę Wielkanocną. Na wszystkich zgromadzonych czekał przed szkołą słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

• Wyszogrodzki bieg młodzieży przeciw przemocy

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Wyszogrodzkim biegu młodzieży przeciw przemocy zdobywając:

II miejsce Amelia Kołodziejska

VI miejsce Karina Opałka

V miejsce Krystian Kopeć

VIII miejsce Dominik Gmurczyk

X miejsce Igor Matusiak

Serdecznie gratulujemy!

• Dofinansowanie do wycieczek z Ministerstwa Edukacji i Nauki

• Informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki na następujące wycieczki szkolne w ramach programu rządowego Poznaj Polskę:

1. Jednodniowa wycieczka uczniów klas I – III – dofinansowanie w kwocie 1508,00

2. Jednodniowa wycieczka uczniów klas IV – VIII – dofinansowanie w kwocie 2600,00

Dofinansowanie pokrywa 80% kosztów. Pozostałe 20% pokrywają uczestnicy wyjazdu.

Wycieczki będą realizowane w maju 2023 r.

• KONKURS „WIELKANOCNA PISANKA” ROZSTRZYGNIĘTY!

• 5 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego rozstrzygnięta została

I edycja konkursu plastycznego „Wielkanocna Pisanka” zorganizowana dla Szkół Podstawowych

z powiatu płońskiego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą.
              Niezmiernie miło nam ogłosić wyniki tegorocznego konkursu:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Czerwińsku nad Wisłą

II miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jońcu

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kamienicy

Wyróżnienie:

• Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chociszewie

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grodźcu

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 12.00

w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Goławinie.

Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu!!!

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

ZA ROK.

• W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka

•