• I LO im.Henryka Sienkiewicza w Płońsku - "Płocka"

• Chcesz dobrze przygotować się do przyszłych studiów, a równocześnie - rozwijać zmysł techniczny, zgłębiać tajemnice świata przyrody, zostać mistrzem matematyki, pozwolić się urzec literaturze pięknej lub historii?

W naszej szkole każdy znajdzie coś dla siebie!

Prezentujemy oddziały planowane w nowym roku szkolnym i ich specyfikę.

Pełna informacja na temat zasad rekrutacji i oferty naszej szkoły znajduje się również na naszej stronie internetowej loplonsk.pl w zakładce Rekrutacja 2021.

• Akt Erekcyjny

• Upamiętniający Budowę Sali Gimnastycznej

przy Szkole Imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Goławinie

Dla pamięci przyszłych pokoleń – w obecności Jego Ekscelencji Najdostojniejszego Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego, Czcigodnego Księdza Kanonika Waldemara Nowaka – założyciela Parafii pw. św. Mateusza w Smoszewie, Pana Burmistrza Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą – Marcina Gortata, Księdza Proboszcza Artura Bombińskiego, Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Goławinie Janusza Majewskiego oraz zaproszonych gości

– dnia 16 maja 2021 r. poświęcono kapsułę czasu z Aktem Erekcyjnym, która zostanie wmurowana w podwaliny nowo budowanej sali gimnastycznej przy szkole w Goławinie.

Pragnieniem wszystkich jest, aby budynek ten, którego wznoszenie rozpoczęto w 2021 roku, umożliwił realizację celów wychowawczych i dydaktycznych, służąc tutejszej społeczności lokalnej. Niech projekt ten, urzeczywistniony dzięki niezwykłej życzliwości, wsparciu przedstawicieli władzy państwowej i samorządowej oraz ludzi zaangażowanych w tę długo wyczekiwaną realizację, dobrze służy propagowaniu sportu i rozwijaniu pasji nie tylko wśród młodzieży szkolnej, ale także mieszkańców.

Jako że pamięć ludzka jest ulotna, słuszne jest utrwalenie na piśmie zdarzeń znaczących, co niniejszym czynimy. Do kapsuły czasu załączamy ten Akt Erekcyjny, krótką historię szkoły, grafikę przedstawiającą wizerunek patrona tut. szkoły – Kardynała Stefana Wyszyńskiego składający się z twarzy uczniów.

• Od poniedziałku klasy starsze wchodzą w tryb nauczania hybrydowego. Poniżej harmonogram. Rozkład dowózów/odwozów zostanie podany w terminie późniejszym

• Święta majowe

• Pomimo nauki zdalnej, uczniowie naszej szkoły uczcili Święta majowe. Na lekcjach online poznawali historię Święta Pracy- 1 Maja, Dnia Flagi - 2 Maja i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. Dzieci w klasach młodszych wykonywały biało-czerwone chorągiewki i medale Konstytucji, śpiewały Hymn, wyklejały godło.

Uczniowie klas starszych wykonywali plakaty ,na których umieszczali symbole narodowe .W klasach rozbrzmiewał Mazurek Dąbrowskiego i pieśń Witaj majowa jutrzenko. Wszyscy zaplanowali wywiesić na swoich domach flagi.