• Karty świąteczne

• Karty świąteczne przygotowane przez uczniów klasy 7 na zajęciach Doradztwa zawodowego właśnie wyruszają do pensjonariuszy okolicznych Domów Seniora. Dobre słowo z całą pewnością ucieszy wszystkich w tym świątecznym czasie

• Zaelektryzowani

• Nauka przez zabawę i doświadczanie zawsze lepiej " wchodzi" do głowy Gościliśmy dziś grupę Zaelektryzowani. Uczniowie mieli okazję brać udział w różnych doświadczeniach fizyczno-chemicznych

• Mikołajkowo w naszej szkole

Uczniowie klas młodszych ubierali swoje choinki, tworzyli świąteczne prace plastyczne . Drobne upominki od Mikołaja również znalazły się pod choinką

Klasa III od rana pracowała w "szkolnej cukierni" robiąc świąteczne pierniczki. Zapach roznosił się po całej szkole

Członkowie Samorządu Uczniowskiego, zgodnie z tradycją, częstowali słodkościami.

• Wycieczka mikołajkowa klasy IV

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 4 udali się do Płocka.

Odwiedzili Muzeum Mazowieckie Oddział Spichlerz, a następnie obejrzeli seans w kinie Przedwiośnie -film Bella i Sebastian Nowe przygody.

To był udany dzień

• 3 grudnia Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W ramach zajęć uczniowie naszej szkoły zaakcentowali problemy osób, które na co dzień zmagają się z niepełnosprawnością . Próbowali migać proste wyrazy.

• Mikołajkowe Spotkanie Profilaktyczne – „Trzeźwe Święta, Radosne Święta”

• Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych na Mikołajkowe Spotkanie Profilaktyczne – „Trzeźwe Święta, Radosne Święta”

Data: 4 grudnia 2022 r.

Godzina: 13.00 – 16.30

Miejsce: plac przed Urzędem Miasta i Gminy w Czerwińsku nad Wisłą

W programie m.in.:

Spotkanie z Mikołajem

Pokaz szczudlarzy

Konkursy i animacje prowadzone przez konferansjera

Widowisko "Zimowe Historie Ogniem i Światłem Malowane" (godz. 16.00)

Warsztaty profilaktyczne (konsultacje z trenerami, gry i zabawy, klocki lego)

Kuchnia polowa

Nie może Was zabraknąć!

• Ślubowanie

• 25 listopada 2022 r. był szczególnym dniem dla pierwszoklasistów ze Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Goławinie Tego dnia zostali pełnoprawnymi uczniami swojej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od występów uczniów, którzy zaangażowaniem oraz uśmiechem zaprezentowały przygotowane wierszyki oraz piosenki. Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły a aktu pasowania dokonał dyrektor Janusz Majewski.

W uroczystości uczestniczył Burmistrz Marcin Gortat, którzy życzył pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz tego aby pobyt w szkole był udany i owocny. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali upominki od szkoły oraz naszego Urzędu.

• Andrzejki

• Andrzejki - czas zabawy i wróżb W dniu dzisiejszym odbyła się dyskoteka dla wszystkich klas. Gościliśmy uczniów klas starszych ze szkół w Grodźcu i Chociszewie. Oby więcej takich spotkań

Nie mogło zabraknąć tradycyjnych wróżb. Lanie wosku i wróżby z butów to stały punkt Andrzejek .

• Warsztaty profilaktyczne

• W ostatnich dniach w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla wszystkich klas. Zewnętrzni edukatorzy rozmawiali z uczniami na temat tolerancji, przemocy, zdrowego żywienia oraz zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi.

• Wycieczka na Farmę Wuja Toma

• W dniu dzisiejszym nasi najmłodsi wyruszli na wycieczkę na Farmę Wuja Toma. Dzielnie pokonywali przygotowane atrakcje. Ścieżka edukacji sensorycznej, park zabawy oraz mini zoo bardzo spodobały się naszym przedszkolakom ​​​​​​​

• 11 listopada

• Lekcja historii- 11 listopada. Jak dobrze nam wszystkim znana.

Cała społeczność naszej szkoły o godzinie 11.11 odśpiewała HYMN POLSKI. Całości dopełnij uroczysty apel.

• EU Code Week

• EU Code Week czyli Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczniów w ciekawy sposób.

W ramach Tygodnia Kodowania od 8 do 23 października odbyły się w naszej szkole na lekcji informatyki wydarzenia:

Programowanie w Scratch z wykorzystaniem czujnika wideo oraz Zastosowania czujnika w Scratch.

Uczniowie tworzyli gry w języku Scratch. Bawili się a zarazem uczyli programowania. To był dobry moment na poznanie nowych rozszerzeń i możliwości cały czas rozwijającej się aplikacji Scratch. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

• Czary mary, dziwna moc,

Tajna siła, gwiezdna noc,

Łyk fantazji, szczypta magii,

Przekręć klucz swej wyobraźni

Dziś, w przeddzień Dnia Postaci z Bajek, nasi najmłodsi oraz uczniowie klas młodszych świętowali bawiąc się wspólnie Rozwiązywali zagadki, układali pocięte puzzle, oddzielali perły od orzechów. Chętne osoby pieknie się przebrały.

• Kulturalna Szkoła na Mazowszu

• W dniu 30 września uczniowie klas V-VIII pojechali na wycieczkę do Warszawy w ramach projektu "Kulturalna Szkoła na Mazowszu". Program wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki , lekcję profilaktyczną w ramach programu "Bezpiecznie nad Wisłą" oraz zwiedzanie Starego Miasta Warszawy.