• Aktualności

      • Biblioteka Szkolna

      • Biblioteka Szkolna, dziękuję uczniom, którzy wykonali prace plastyczne w czterech kategoriach.

       Nagrodzeni i wyróżnieni to ;

       1. ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI – kl. ,,0”

       Maja Kopańska i Piotr Kołodziejski.

       2. LAURKA DLA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ -kl.1 i kl. 2.

       1. Alicja Okrasa - kl.1.

       2. Tomasz Karpiński – kl.1.

       3. Maja Kopeć – kl.1 i Zofia Rosiak – kl.2.

       3. ILUSTRACJA DO ULUBIONEJ KSIĄŻKI, BAJKI LUB WIERSZA-kl.3 i kl.4.

       1. Franciszek Czyżewski – kl.4.

       2. Julia Szostak – kl.4.

       3. Julia Proczek – kl.3.

       Wyróżnienie otrzymał ; Marcel Ślaski – kl.3.

       4. LOGO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ – kl. od 5 do kl.8.

       Na Logo Biblioteki wybrana została praca Bianki Rosiak – kl.7.

       Wyróżnienie otrzymała praca Amelii Kołodziejskiej – kl.7.

      • TAEKWON-DO KADETÓW

      • Nasza uczennica , Karina Opałka, jest reprezentantką w Kadrze Narodowej Polski w TAEKWON-DO KADETÓW. Gratulujemy i życzymy sukcesów!

      • Mikołajkowy dzień profilaktyki

      • W dniu 6 grudnia 2021 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą odbył się mikołajkowy dzień profilaktyki zorganizowany dla uczniów klas V i VI z terenu Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą.

       W czasie spotkania dzieci miały możliwość uzyskania wiedzy na temat szkodliwości alkoholu i negatywnego wpływu na rozwijający się organizm. Ponadto trener dostarczył uczniom wiedzę na temat sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz stresem, który niejednokrotnie ma wpływ na sięganie po alkohol.

       Podczas spotkania z animatorem dzieci w praktyczny sposób uczyły się wykorzystywać pozyskaną w czasie warsztatów wiedzę.

       Wszystkie dzieci na zakończenie spotkania otrzymały mikołajkowe upominki.

       Warsztaty zorganizowano ze środków finansowych z funduszu alkoholowego.

       Dziękujemy druhom z OSP Czerwińsk nad Wisłą za użyczenie namiotu pneumatycznego.

      • 6 grudnia

      • 6 grudnia jak wszyscy wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie....więc i do naszej szkoły dziś zajrzał Przywitał się z dziećmi, łakocie rozdał i dla nauczycieli kartki świąteczne podał

      • Kiermasz świąteczny

      • My już gotowi na kiermasz Serdecznie zapraszamy w niedzielę 5 grudnia od godziny 14stej do 18stej do naszej szkoły. Mamy piękne rzeczykażdy znajdzie coś dla siebie.

      • EKO BOMBKI

      • Takie piękne EKO BOMBKI wykonane przez uczniów naszej szkoły jadą na konkurs Starostwa Powiatowego w Płońsku

      • Koło PCK

      • Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża z Goławina wraz z Opiekunem , dziękuje darczyńcom, za złożone ubrania dla potrzebujących. Zostały one przekazane do Rejonowego Oddziału PCK w Płońsku.

       Biblioteka Szkolna i Koło PCK z Goławina wraz z Opiekunem

       dziękuje ofiarodawcom książek z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zostaną podarowane chorym dzieciom i dorosłym na Oddziałach Onkologicznych.

      • Wróżby Andrzejkowe

      • Wróżby, ach te wróżby...spełnią się czy nie w poniedziałek i wtorek, we wszystkich klasach ,odbyły się zabawy andrzejkowe.

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

      •  

       Szanowni Rodzice, Drodzy uczniowie, jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa o uzyskaniu dotacji celowej w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0” w 2021 roku. W ramach ww. dotacji celowej Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Goławinie uzyskała dofinansowanie w wysokości 5.500,00  przy zapewnieniu wkładu własnego w wysokości 1.375,00 zł. Szczegółowy podział powyższej kwoty środków finansowych dla oddziału przedszkolnego i szkoły podstawowej prezentuje się następująco: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W GOŁAWINIE typ placówki oświatowej wysokość przyznanego wsparcia finansowego kwota wkładu własnego środki do wykorzystania oddział przedszkolny 1.500,00 zł 375,00 zł 1.875,00 zł szkoła podstawowa 4.000,00 zł 1.000,00 zł 5.000,00 zł RAZEM: 5.500,00 zł 1.375,00 zł 6.875,00 zł Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Priorytet 3 skierowany jest do placówek wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół działających w ramach Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz bibliotek pedagogicznych. Otrzymane środki finansowe w ramach Priorytetu 3 zostały przeznaczone na: zakup nowości wydawniczych do naszej biblioteki dla oddziału przedszkolnego i szkoły podstawowej, działań promujących czytelnictwo (w tym zakup nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo). Już teraz zapraszamy dzieci i rodziców do zapoznania się z nowościami wydawniczymi w poszczególnych bibliotekach szkół podstawowych. 

      • Msza Święta w intencji Ojczyzny

      • 11 listopada w kościele parafialnym w Smoszewie odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Uroczystość została uświetniona występem dzieci oraz Stowarzyszenia Razem dla Wsi. Montaż słowno-muzyczny obejmował narrację historyczną obejmującą okres od pierwszego rozbioru Polski do dnia odzyskania niepodległości, a także pieśni i wiersze patriotyczne. Po Mszy Świętej uczestnicy udali się na parking, gdzie znajduje się kamień odsłonięty w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na miejscu przedstawiciele społeczności lokalnej złożyli wieniec i zapalili znicze, po czym odmówiono modlitwę za Ojczyznę. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym.

       Poczet ze Sztandarem Szkoły uczestniczył w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Czerwińsku.

      • Święto Niepodległości

      • W dniu dzisiejszym odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Młodsi i starsi przedstawili program muzyczno- artystyczny, który przybliżył całej społeczności szkolnej to ważne dla Polski wydarzenie.

      • "Pamiętam"

      • Akcja "Pamiętam" na stałe wpisała się w kalendarz szkolny. W dniu dzisiejszym członkowie samorządu uczniowskiego udali się na cmentarzu parafialny, aby zapalić znicze zmarłym pracownikom i nauczycielom naszej szkoły. Powstały również symboliczne plakaty.PAMIĘTAMY