Budowa sali gimnastycznej - montaż dachu
Symboliczne wbicie łopaty pod budowę sali gimnastycznej
Podziękowania za udział w Narodowym Czytaniu
Msza Święta w intencji Ojczyzny
11 listopada w kościele parafialnym w Smoszewie odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Uroczystość została uświetniona występem dzieci oraz Stowarzyszenia Razem dla Wsi. Montaż słowno-muzyczny obejmował narrację historyczną obejmującą okres od pierwszego rozbioru Polski do dnia odzyskania niepodległości, a także pieśni i wiersze patriotyczne. Po Mszy Świętej uczestnicy udali się na parking, gdzie znajduje się kamień odsłonięty w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na miejscu przedstawiciele społeczności lokalnej złożyli wieniec i zapalili znicze, po czym odmówiono modlitwę za Ojczyznę. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym.
Poczet ze Sztandarem Szkoły uczestniczył w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Czerwińsku.
7
Święto Niepodległości
W dniu dzisiejszym odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Młodsi i starsi przedstawili program muzyczno- artystyczny, który przybliżył całej społeczności szkolnej to ważne dla Polski wydarzenie.
10
Pismo Mazowieckiego Inspektora Sanitarnego
Na prośbę Mazowieckiego Inspektora Sanitarnego publikujemy poniższe pismo.
"Pamiętam"
Akcja "Pamiętam" na stałe wpisała się w kalendarz szkolny. W dniu dzisiejszym członkowie samorządu uczniowskiego udali się na cmentarzu parafialny, aby zapalić znicze zmarłym pracownikom i nauczycielom naszej szkoły. Powstały również symboliczne plakaty.PAMIĘTAMY
Biblioteka zaprasza
Koło PCK ze Szkoły Podstawowej w Goławinie
Dzień Edukacji Narodowej
W dniu dzisiejszym odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla klas 4-8. Uczniowie klasy VI i uczennica klasy VII wygłosili recytacje i złożyli życzenia nauczycielom.
Kreator zdjęć do Legitymacji
Przygotuj online bezpłatne zdjęcie do
mLegitymacji
mLegitymacja to nic innego jak elektroniczny rodzaj tradycyjnej, papierowej legitymacji szkolnej. Zapewnia ona szereg korzyści wynikających z klasycznej wersji i posiada tę samą wartość prawną.
Kreator zdjęć do mLegitymacji powstał po to, aby bez wychodzenia z domu i w jak najłatwiejszy sposób, wykonać fotografie do elektronicznej legitymacji szkolnej. Korzystać z niego mogą wszyscy uczniowie szkoły, która przystąpiła do programu mLegitymacja. Obsługa tego narzędzia jest niezwykle prosta, a cały proces można przejść w kilka minut, z poziomu smartfona.
Wykonaj zdjęcie do mLegitymacji w kilka sekund
Do wygenerowania zdjęć wystarczy zwykła fotografia wykonana za pomocą telefonu. Oprogramowanie przeprowadzi Cię przez cały proces tworzenia zdjęcia, przy okazji dzieląc się z Tobą wskazówkami jak odpowiednio je wykonać. Miejsce ich zrobienia nie ma znaczenia, liczy się tylko ustawienie twojej twarzy. Całą resztą zajmie się kreator, który w kilka sekund dokona niezbędnych przeróbek: zastąpi tło, poprawi oświetlenie a następnie odpowiednio przytnie zdjęcie.
Pamiętaj, by przy wykonywaniu zdjęcia zadbać o następujące elementy:
-
Patrz prosto w obiektyw i nie przechylaj głowy na boki.
-
Zdjęcie nie może być tzw. selfie - najlepiej poproś kogoś, by Ci pomógł.
-
Zamknij usta.
-
Znajdź miejsce z równomiernym oświetleniem, jak na przykład ściana na przeciwko
okna. Cienie przechodzące przez twarz nie są dozwolone.
Możesz wgrać tyle zdjęć, ile tylko chcesz, a potem wybrać najkorzystniejszą wersję.
Na koniec wyślij zdjęcie do sekretariatu
Jedyne co musisz zrobić teraz to przesłać zdjęcie do sekretariatu. Kreator jest bezpłatny. Co więcej ‒ zapewnia stuprocentową gwarancję akceptacji zdjęcia.
Nie musisz również obawiać się o swoją prywatność, ponieważ oprogramowanie nie przechowuje twoich zdjęć, a cały system jest odpowiednio zabezpieczony - Kreator korzysta z szyfrowanego połączenia z certyfikatami SSL. Możesz być pewien, że Twoje dane są bezpieczne.
Link do kreatora zdjęć do mLegitymacji znajdziesz pod tym linkiem:
https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji
Następnie postępuj według instrukcji dostępnych na stronie.
-
Raport dostępności
MINISTERSTWO FUNDUSZY I POLITYKI REGIONALNEJ
ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa
Nazwa i adres podmiotu publicznego
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Goławinie
Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego
Portal sprawozdawczy GUS
portal.stat.gov.pl
Urząd Statystycznyul. St. Leszczyńskiego 48 20-068 Lublin
Numer identyfikacyjnyREGON 00112706200000
Stan w dniu 01.01.2021 r.
Termin przekazania:
do 31.03.2021 r.
Obowiązek przekazania danych wynika z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. 2019 poz. 1696, z późn. zm.).
Dane kontaktowe
E-mail sekretariatu podmiotu
E-mail kontaktowy osoby, która wypełniła formularz
Telefon kontaktowy
Data
Miejscowość
sp_golawin@czerwinsk.pl
sp_golawin@czerwinsk.pl
242318109 2021-03-22 Goławin
Lokalizacja siedziby podmiotu
Województwo
Powiat
Gmina
WOJ. MAZOWIECKIEPowiat płońskiCzerwińsk nad Wisłą (obszar wiejski)
Podmiot zobowiązany do złożenia raportu o stanie dostępności na podstawie art. 11 ust. 4. ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (UzD) do:
[ ] 1) ministra właściwego do spraw rozwoju regionalnego [ X ] 2) wojewody
[ ] 3) nie dotyczyW przypadku wskazania odpowiedzi „nie dotyczy” prosimy o podanie wyjaśnień:
Dział 1. Dostępność architektoniczna
Liczba budynków, w których podmiot prowadzi podstawową działalność i/lub obsługę interesantów:
1. Czy podmiot zapewnia w tym budynku (tych budynkach) wolne od barier poziome i pionowe przestrzenie komunikacyjne ?
W przypadku odpowiedzi „W części budynków tak, w części nie” – prosimy o podanie liczby budynków, w których podmiot zapewnia wolne od barier poziome i pionowe przestrzenie komunikacyjne:
2. Czy podmiot zastosował w tym budynku (tych budynkach) rozwiązania architektoniczne, środki techniczne lub posiada zainstalowane urządzenia, które umożliwiają dostęp do wszystkich pomieszczeń, z wyłączeniem
1
-
[ ]TAK
-
[ X ] NIE
-
[ ] W części budynków tak, w części nie
-
[ ]TAK
-
[ X ] NIE
Strona 1
pomieszczeń technicznych?
W przypadku odpowiedzi „W części budynków tak, w części nie” – prosimy o podanie liczby budynków, w których podmiot umożliwia dostęp do wszystkich pomieszczeń, z wyłączeniem pomieszczeń technicznych:
3. Czy podmiot zapewnia w tym budynku (tych budynkach) informację na temat rozkładu pomieszczeń, co najmniej w sposób wizualny i dotykowy lub głosowy?
W przypadku odpowiedzi „W części budynków tak, w części nie” – prosimy o podanie liczby budynków, w których podmiot zapewnia informację na temat rozkładu pomieszczeń, co najmniej w sposób wizualny i dotykowy lub głosowy:
4. Czy podmiot zapewnia (umożliwia, dopuszcza) wstęp do tego budynku (tych budynków) osobie korzystającej z psa asystującego?
W przypadku wskazania odpowiedzi „W części budynków tak, w części nie” – prosimy o podanie liczby budynków, do których podmiot zapewnia wstęp osobie korzystającej z psa asystującego:
5. Czy podmiot zapewnia w przypadku tego budynku (tych budynków) osobom ze szczególnymi potrzebami możliwość ewakuacji lub uratowania w inny sposób?
W przypadku odpowiedzi „W części budynków tak, w części nie” – prosimy o podanie liczby budynków, w których podmiot zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwość ewakuacji lub uratowania w inny sposób:
Komentarze i uwagi dotyczące dostępności architektonicznej
Proszę zamieścić tu słowny opis dostępności architektonicznej, wykraczający poza informacje ujęte powyżej – opis ten będzie stanowić część raportu, który są Państwo zobowiązani opublikować na swojej stronie podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej, a w przypadku braku strony podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej – na swojej stronie internetowej
[
-
[ X [
[
-
[ X [
[
[
-
[ X
[
] W części budynków tak, w części nie
] TAK
]NIE
] W części budynków tak, w części nie
] TAK
]NIE
] W części budynków tak, w części nie
]TAK
] NIE
] W części budynków tak, w części nie
-
Dział 2. Dostępność cyfrowa
Dane w tym dziale odnoszą się do zgodności z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U. 2019 poz. 848), zwaną UdC, w związku z art. 2 oraz art. 6 pkt 2 ustawy UzD.
1 0
Strony internetowe i aplikacje mobilne, dla których podmiot posiada deklarację dostępności
1. Liczba prowadzonych stron internetowych i udostępnianych aplikacji mobilnych, dla których podmiot posiada deklarację dostępności
Liczba stron:
Liczba aplikacji:
Strona 2
001
Lp.
2. Liczba prowadzonych stron internetowych i udostępnianych aplikacji mobilnych, dla których podmiot nie posiada deklaracji dostępności
ID a11y-url
http://www.spgolawin.pl/
ID a11y-status
[ ] Zgodna[ X ] Częściowo zgodna
[ ] Niezgodna
ID a11y-data-sporzadzenie
2021-03-22
Liczba stron:
Liczba aplikacji:
0 0
Prosimy o podanie informacji dotyczących stron, dla których podmiot nie posiada deklaracji dostępności:
Lp. Adres strony internetowej Zgodność z UdC
Prosimy o podanie informacji dotyczących aplikacji, dla których podmiot nie posiada deklaracji dostępności:
Lp. Nazwa aplikacji mobilnej i adres do jej Zgodność z UdC pobrania
-
Dział 3. Dostępność informacyjno-komunikacyjna
1. Czy podmiot zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami obsługę z wykorzystaniem niżej wymienionych sposobów/środków wspierających komunikowanie się?(proszę zaznaczyć jedną odpowiedź dla każdego sposobu/środka wymienionego w podpunktach a–h)
Komentarze i uwagi dotyczące dostępności cyfrowej
(proszę zamieścić tu słowny opis dostępności cyfrowej, wykraczający poza informacje ujęte powyżej – opis ten będzie stanowić część raportu, który są Państwo zobowiązani opublikować na swojej stronie podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej, a w przypadku braku strony podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej – na swojej stronie internetowej)
a. Kontakt telefoniczny
b. Kontakt korespondencyjny
c. Przesyłanie wiadomości tekstowych, w tym z wykorzystaniem wiadomości SMS, MMS lub komunikatorów internetowych
d. Komunikacja audiowizualna, w tym z wykorzystaniem komunikatorów internetowych
e. Przesyłanie faksów
f. Wykorzystanie tłumacza języka migowego przez strony internetowe i/lub aplikacje (tłumaczenie online)
g. Pomoc tłumacza języka migowego – kontakt osobisty
W przypadku zaznaczenia odpowiedzi „TAK” – prosimy określić w jakim czasie od
-
[ X [
-
[ X [
-
[ X [
-
[ X [
-
[ X [
[
-
[ X
-
[ X [
] TAK ]NIE
] TAK ]NIE
] TAK ]NIE
] TAK ]NIE
] TAK ]NIE
]TAK ] NIE
] TAK ]NIE
[
] od razu
Strona 3
zgłoszenia potrzeby podmiot zapewnia kontakt osobisty z tłumaczem języka migowego:
h. Kontakt z pomocą tłumacza-przewodnika (kontakt osobisty)
2. Czy podmiot posiada urządzenia lub środki techniczne do obsługi osób słabosłyszących, takich jak np. pętle indukcyjne, systemy FM, systemy na podczerwień (IR), systemy Bluetooth?
W przypadku zaznaczenia odpowiedzi „TAK” – prosimy o podanie liczby posiadanych urządzeń lub środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących:
Liczba prowadzonych przez podmiot stron internetowych:
(liczba ta powinna być zgodna z sumą stron internetowych wykazanych w Dziale 2)
[ [
[ X
[[ X
[[ X
3. Czy podmiot zapewnia na tej stronie internetowej (tych stronach internetowych) informację o zakresie swojej działalności (głównych zadaniach podmiotu) w postaci:(zaznaczyć jedną odpowiedź dla każdego sposobu/środka wymienionego w podpunktach a–c)
] w ciągu 1 dnia roboczego ] w ciągu 2-3 dni roboczych ] powyżej 3 dni roboczych
]TAK ] NIE
]TAK ] NIE
1
a. tekstu odczytywalnego maszynowo?
W przypadku odpowiedzi „Na części stron tak, na części nie” – prosimy o podanie liczby stron, na których podmiot zapewnia informację o zakresie swojej działalności w postaci tekstu odczytywalnego maszynowo:
b. nagrania treści w polskim języku migowym (PJM) w postaci pliku wideo?
W przypadku odpowiedzi „Na części stron tak, na części nie” – prosimy o podanie liczby stron, na których podmiot zapewnia informacje o zakresie swojej działalności w postaci nagrania treści w polskim języku migowym:
c. informacji w tekście łatwym do czytania (ETR)?
W przypadku odpowiedzi „Na części stron tak, na części nie” – prosimy o podanie liczby stron, na których podmiot zapewnia informacje o zakresie swojej działalności w postaci informacji w tekście łatwym do czytania:
4. Czy podmiot zapewniał w okresie sprawozdawczym – tj. od 20.09.2019 r. do 01.01.2021 r. – na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami możliwość komunikacji w formie określonej w tym wniosku?
(proszę zaznaczyć jedną odpowiedź)
[[ X
[
[[ X
[
[[ X
[
[[ X
]TAK] NIE] Na części stron tak, na części nie
]TAK] NIE] Na części stron tak, na części nie
]TAK] NIE] Na części stron tak, na części nie
]TAK ] NIE
W przypadku odpowiedzi „TAK” – prosimy o podanie poniżej dodatkowych informacji:
Liczba wniosków – ogółem:
Nazwy użytych form komunikacji określonych we wnioskach ze wskazaniem liczby użyć każdej z tych form:(wpisać słownie np. alfabet Lorma - 1 raz, druk w alfabecie Braille’a - 3 razy)
Strona 4
Dział 4. Informacja o dostępie alternatywnym
Uwaga: poniższe pytania odnoszą się do okresu sprawozdawczego – tj. od 20.09.2019 r. do 01.01.2021 r. [ ]TAK
[ X ] NIE
W przypadku odpowiedzi „TAK” – prosimy o podanie poniżej dodatkowych informacji:
[ ]TAK [ X ] NIE
W przypadku odpowiedzi „TAK” – prosimy o podanie poniżej dodatkowych informacji:
[ ]TAK [ X ] NIE
W przypadku odpowiedzi „TAK” – prosimy o podanie poniżej dodatkowych informacji:
[ ]TAK [ X ] NIE
W przypadku odpowiedzi „TAK” – prosimy o podanie poniżej dodatkowych informacji:
1. Czy w okresie sprawozdawczym podmiot zapewniał dostęp alternatywny w postaci wsparcia innej osoby?
(proszę zaznaczyć jedną odpowiedź)
Liczba przypadków zastosowania dostępu alternatywnego w postaci wsparcia innej osoby:
Uzasadnienie zastosowania tego rodzaju dostępu alternatywnego
2. Czy w okresie sprawozdawczym podmiot zapewniał dostęp alternatywny w postaci wsparcia technologicznego, w tym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii?(proszę zaznaczyć jedną odpowiedź)
Liczba przypadków zastosowania dostępu alternatywnego w postaci wsparcia technologicznego:
Uzasadnienie zastosowania tego rodzaju dostępu alternatywnego
3. Czy w okresie sprawozdawczym podmiot zapewniał dostęp alternatywny w postaci zmian w organizacji funkcjonowania podmiotu?(proszę zaznaczyć jedną odpowiedź)
Liczba przypadków zastosowania dostępu alternatywnego w postaci zmian w organizacji funkcjonowania podmiotu:
Uzasadnienie zastosowania tego rodzaju dostępu alternatywnego
4. Czy w okresie sprawozdawczym podmiot zapewniał dostęp alternatywny w sposób inny niż wymienione wyżej?(proszę zaznaczyć jedną odpowiedź)
Liczba przypadków zastosowania dostępu alternatywnego w sposób inny niż wymienione wyżej:
Na czym polegało zapewnienie dostępu alternatywnego w sposób inny niż wymienione wyżej:
Uzasadnienie zastosowania tego rodzaju dostępu alternatywnego
Strona 5
-
Zmiany w harmonogramie dowożenia od 6 października.
Zmiany w harmonogramie dowożenia od 6 października.
Badanie dla chętnych uczniów
Badanie dla chętnych uczniów.Deklaracje dostępne w sekretariacie.
Międzynarodowy Dzień Muzyki
Samorząd uczniowski zaprosił dziś całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Muzyki.Na korytarzu szkolnym podczas przerw rozbrzmiewała muzyka uczniom ten pomysł bardzo przypadł do gustu.
Spotkanie z Policjantem
Bezpieczeństwo ważna sprawa! Gościliśmy dziś przedstawiciela Komendy Policji w Czerwińsku, który przeprowadził z uczniami lekcje na temat bezpieczeństwa na drodze i w domu.
Dzień Głośnego Czytania
29- go września obchodziliśmy w szkole Dzień Głośnego Czytania. Samorząd Szkolny przygotował na korytarzu zbiór najważniejszych informacji o popularyzacji tego święta i zasadach dobrego czytelnika. W klasach uczniowie czytali różne teksty - bajki, teksty lektur.
2
Wycieczka do Warszawy
24 września uczniowie klas 4-6 wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Warszawy,w której programie było kino Cinema City - projekcja filmu pt. "Ekstremalna pogoda 4DX "oraz Park trampolin Hangar 646.
Światowy Dzień Jabłka
Do tego, że jabłka mają dobry wpływ na nasze zdrowie nie trzeba nikogo przekonywać. Dziś, w Światowy Dzień Jabłka najmłodsze klasy rozmawiały o wartościach odżywczych tego owocu. Bawiły się wyciskając sok i robiąc ciekawe prace plastyczne. Na zakończenie konsumpcja Moc witamin z nami!
15
Lekcja fizyki
W piątek 24 września uczniowie klasy 8 wraz z Panią Małgorzatą Olczyk wykonywali doświadczenia na lekcji fizyki. Przynieśli własnoręcznie wykonane elektroskopy i prezentowali ich działanie. Poznali sposoby etektryzowania ciał, wyładowanie elektryczne i działanie piorunochronu na podstawie doświadczeń z kulą plazmową. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i zostaną na dłużej zapamiętane.
11
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Kwiecień 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wszystkie